Thread Rating:
  • 10 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başağaçlı Raşit Tunca’nın Sözleri Özdeyişleri TEXT Halinde 4.Bölüm
RasitTunca-1 

Karoglan Hoca Başağaçlı Raşit Tunca’nın Sözleri Özdeyişleri TEXT Halinde

Bu bölümümüzde Raşidi Tarikatı’nın Kurucusu

Karoglan Hoca Başağaçlı Raşit Tunca’nın

Sözlerini Özdeyişlerini

Text Yani Yazı Halinde Paylaşacağız.

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 31 Temmuz 2021 Cumartesi

IV. BÖLÜM

----------oOo----------

Dinimizde Niyet Farzdır
Peygamberimizde buyurmuş
"Ameller Niyete göredir"
Atalarımız da demiş
"Niyet Hayır ise, akibet de hayırdır"

"Niyet et, Sıçmak ibadet olsun, oruca niyet etme akşama kadar aç dur, samanı verilmemiş öküz olursun"

Karoglan Başağaçlı Raşit Tunca Sözü
Schrems, 05.09.2021

Not: Bu söz cübbeli takımına kapak olsun, diyor ki niye benim hakkımda ileri geri konuşup sövüyorsun, sen öyle kafana göre ibadet çıkaramazsın, ibadet Allah'ın emrettiği öğrettiği gibi olur diyor, bunu da geçen haftalardaki söylediğimiz tahiyatta mehdiye salavat ve bereket duası ve birde ağaç tesbih ve mor tesbih adabımızı anlattık ya, böyle kendi kafandan ibadet uyduramazsın demeye getiriyor yani. Mesela Tesbih meslesinde Ben size zikrederken niyetinizin nasıl olması gereketiğini söyledim  sadece, ve salavat meselsinde ve sen mehdinin kesin olarak kim olduğunu bilmiyorsun ve namazda huzurda tahiyatta oturdun ve dedin ki ve "Allahım  gerçek kimliğini senin bildiğin gerçek mehdiye  benden selam söyle" peki bunun nesi yanlış ahmak.  ve ameller niyete göredir hadisi, benim icad çıkarmadığımı anlatamaya yeter de artar, ahmak takımı, osuruktan adamlar, bir osurukluk sözünüz var işte. müctehid burda belli olur cübbeli efendi, "güyaa" müctehid babana gitde bir sor baken sen

----------oOo----------

Sabredemeyen Üzüm Yiyemez, Pekmez Yiyemez,
Buğdayı Un Edipte Ekmek Yiyemez.

Schrems, 23.09.2021 Saat : 01:35

----------oOo----------

Araçları Amaç Haline Getirmeyin ki, Helak Olmayasınız

Schrems, 10.10.2021 Saat : 05:38

NOT: Benim Bildiğim kadarıyla, Hud Ümmeti, ve Semud Kavmi, Güvercin besiciliği, ve Süslü sütunlu binalar, havuzlar yapmak yüzünden helak oldular. Böyle şeylere hoby denir, yani hayvan beslemek, satranc, futbol, voleybol, judo karete, pul koleyksiyonu, araba, kadın zaafı, çok kadınla birlikte olmak, sex,müzik,şarkı,türkü, aşcılık, taşcılık, kuşcluk, hepsi birer araçtır, hiçbirisi amaç değildir, bunları amaçmış gibi, getirip hayatınızın tam ortasına koymayın ki, eski ümmetler gibi helak olmayasınız.

----------oOo----------

Döke Döke Gitcez, Toplaya Toplaya Gelcez

Schrems, 10.10.2021 Saat : 05:38

----------oOo----------

Her "Ben En Üstteyin" diyenin de Üstünde Olana Sığınır O'ndan Eman Dilerim

Schrems, 19.10.2021 Saat : 14:01

----------oOo----------

Gece de Kalma, ilerde Nice Gündüzler Var

Eski ilk Resimli sözlerimden Tarihini Hatırlamıyorum'Menejerimi ara" Dizisinin Youtube Başlığında Görünce Hatırladım

Schrems, Tarihi arayacam bulunca eklerim eski kitapta vardir belki

----------oOo----------

içi Elmas Dolu Kömür Madeni Gibisin

(Erkekler Bayanlara söylerken "içi Elmas Dolu Kömür Madeni Gibisin Kadın yada kızım" demeli bayanlar erkelere derken ve genel sözlerde "oğlum" eklemesi güzel olur. Eski amelleri salih ve güzel amel olanlar iç kullanılcak söz.

Schrems, 22.10.2021 Saat : 05:54

----------oOo----------

Eskiden Pireyi Deve Eden Adam Revaçtaydı, O Öldü Artık, Bu Günlerde Biri Bin Eden Adam Revaçta,
O'ndan Kalmadı, Alırsan Bizim Dükkanda Bundan Var.

Schrems, 22.10.2021 Saat : 15:10

----------oOo----------

Sezarın Hakkı Sezara

“Hiç ölmeyecek.......

ve hüve hayyün lâ yemût

كُلُّ نَفْسٍ ذَٓائِقَةُ الْمَوْتِ

Kutsal Ruh Nedir? Ruh Ölümlü Değildir Ölen Hayvan Olan Nefisdir
insan ruh Sahibidir o zaman
Her Ruh Sahibi......

Her Nefis Ölümlüdür (Her Tad Ve Lezzet Zevk Veren....

Sikin kalktı a doydu mu y du inmeye mahkum unutma
Her Zirvede olduğunu sanan da bir gün

Her Yokuşun Birde inişi var unutma sen sen ol yumuşak inmeye calış

قُلِ اللّٰهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشَٓاءُ وَتَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشَٓاءُۘ وَتُعِزُّ مَنْ تَشَٓاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَٓاءُۜ بِيَدِكَ الْخَيْرُۜ اِنَّكَ عَلٰى كُلِّ شَيْءٍ قَد۪يرٌ

Allah Dilediğini Aziz eder Yükseltir Dilediğini de Zelil Eder Alçaltır Unutma Asker Bunda Ne Senin Ne de Benim Bir Fonksiyonum Olmaz

Schrems, 25.10.2021

----------oOo----------

Kuranda ve Hadisde (Allah) Yöneticiler Hakkında ki Hukukunu Nasıl Anlatır?

Bu Ayet Yada Hadis Nerede? Kimler sildi bunu Kuran'dan?

"Kimler neye Layık ise, Başlarına Layık Olanı Tayin Ederiz"

Bu veya Buna yakin minvalde, Ya Bir Hadis Ya da bir Ayet Yok mu idi!!!

Adalet istiyorsan ve Ülkeyi Hz Ömer Yönetsin istiyorsan, Sen önce Adaleti öğren, evine, yoluna, terazine, yetime, yoksula, hayvana, bitkiye, insana .. adaletli ol ki, Hz Ömer Gelsin Ülkeyi....

Sadakatsizlik mi baş gösterdi, sen emanete, sözüne, yeminine, ırzına, namusuna, vatanına, milletine,....... sahip ol ki, Ebu Bekir gelsin.....

Terbiyesizler ahlaksızlar ve şellekler mi ortada gezer oldu sen......, Hz Osman gelsin...

Çakallar kurtlar tilkiler mi başa geçti, çalıp, çırpıp, vurup, avlayıp, yeyip, içip, yan geliyorlar mı, sen ...  ol ki, Allahın Arslanı  Ali gelsin .....
Yaygara mı çık dı, dinsizlik mi başgösterdi ve ortada geziyor,... falan filen........ ,sen...., Mehdi gelsin.....

Schrems, 25.10.2021

----------oOo----------

Seyri Sülük = Mesela 15 000 Yıl Mekan ile Alakalı Değil Zaman ile, Senden O'na Doğru, O'nda Bir Damla Olduğun Gün, Artk O'ndan, Sen Olup Doğacağın  Ana'na Doğru Olan Yolculuk Demek.

Schrems, xx.xx.2021

----------oOo----------

Öyle Garip ki, Hem Özgürlük istiyorum, Hemde, Ben Kapılar Kapanınca Seviniyorum, Onlar Açılınca. Benim Özgürlülk Anlayışım Farklı Yani.

Schrems, 17.12.2021

----------oOo----------

Yusufu Kuyuya Attılar Hikyesinde, Kuyu da Su Olsa, O Daha Çocuk, Boğulur ölürdü, Ve Gelen Kervan Kervan  Kör Kuyudan Ne Suyu Aradı da Yusufu Buldu? Yusuf Kuyudan Çıkınca Daha Çocuk, Köle diye Sattılar da, Hikayenin kayıp Kısmı, sarayda Mı Büyüdü  Ve Zuleyha Olayı Ne zaman Oldu, Hapis ve Sonunda Halas Olmasına sebeb
1-Rüya Yorma Yeteneği
2-Allah'ın Dilemesi
3-Yeteneğinin Farkedilmesi

Schrems, xx.xx.2021

----------oOo----------

AMON ve RA GÜNEŞ VE AY TASViRiM

Ben Varsam Senin Bir Değerin Var, Ben yoksam  Sen bir Gölge Ve Kopyesin. Ben gidince Ancak Sen Müdür Olursun. Güneş Varken Ay Yoktur, Ay ve Güneş Varsa Yıldızlarda Vardır.

Schrems, xx.xx.2021

----------oOo----------

Pavlus'un  incil Tefsirlerinin Toplatması, ve Sonra Dua Edip, "Hak Olan Doğru Olan Hangisiyse, Masanın Üstüne Al" Demesi, Dua Sonrası Yangın  ve Deprem Olması, ve Deprem Sonrası, Sağlam Kalan Dört incil : Markus'un ki, Maatta'nin ki, Johanna'nın ki ve Luka'nın ki

"Doğru Olan Hangisiyse Masanın Üstüne Al" Duası

Schrems, xx.xx.2021

----------oOo----------

Birgün Yolun Hapis Zindanına düşerse, sevilmenin sevmekten daha önemli olduğunu benim gibi anlarsın.

Schrems, 17.12.2021

----------oOo----------

Bütün Problemler Oturup Konuşarak Çözülebilir Bence (Kavgaya Mahal Yok)

Schrems, 03.12.2021

----------oOo----------

Sabah Kalkıp Temizlik Ve Bakımını Yapalmek Bile Özgürlüğün Sınırlarındaymış, Benim Gibi, Kaybedince Anlayanlardan Olmayın!

Schrems, 03.12.2021

----------oOo----------

Her Bitişde ve Bozuluşta, Her Başlangıçda Ve Doğumda Sen Varsın.

Schrems, 05.11.2021

----------oOo----------

Bana Seni Unutturacak Şeylerden Sana Sığınırım

Schrems, 14.11.2021

----------oOo----------

Herkesi Aynı Fikirde Toplamak Bence Biraz Mümkün Değil, Biri Yazı Sever Biri Kışı Bir Diğeri Baharı, Biri Acı Sever Birisi de Tatlıyı Bir Diğeri de Ekşi. Bence En Güzeli Özgürlük ve Çeşitlilik Daha Güzel.

Schrems, 12.11.2021

----------oOo----------

ismimin Harflerinde Yazılı Olan Kader Sırrımın, Tehlikeli ve Belalı Geçitlerinden, Selamet Köprün ile, Öbür Yakaya Atlamayı, Geçmeyi, Senden Dua ve Niyaz Edip, Diler, ve Murad Ederim. Bizleri, Muradına Nail Olan Kullarından Eyle, Amiyn.

Schrems, xx.xx.2021

----------oOo----------

Ben Bilmezken de Sen Biliyordun, Ben Görmezken de Sen Görüyordun, Şimdi Yine, Benden Daha iyi Görüyor, Ve Biliyorsun. Ümmül Kitaptaki Hatalarımızı Sil, iyileri ile Yer Değişitir, Kurtar Bizi Bu Beladan.

Schrems, xx.xx.2021

----------oOo----------

Güneş Yoksa, Ay Varsa, Yıldızlar Bellidir,  Yani Kimler Güneştir Bellidir. Ay yoksa Güneş Varsa Tek Olan Vardır, Gayrisi yoktur, Güneş ve Ay gidince Sisli Hava Ortam Çakallara ve Kurtlara Kalmıştır Twilight (Seher)

Schrems, xx.xx.2021

----------oOo----------

Bu Devirde Köleleri Azad Etme Sevabına Nail olmak için

Güneşin Ne Tarafa Doğup Ne Tarafa Battığını Görebilmek te Özgürlüğün Sınırlarındaymış.
Bu Devirde Kölelik yok belki amma, Hapistekiler Var, Onları Özgürlüğüne Kavuşturmak, Belkide  Bu Devirde, Köleleri Azad Etme Sevabına Nail olmak Demektir. Bunun Sevabı Nice Ola? Herhalde bir Kainat Kurtarmak Kadar Büyüktür.

[(Sabah Namazı Sonrası Seher Duamızın 'La ilahe illallahu vahdehü La.." Belası yada hakkal yakin bilme ve sonrae Halas olma Bereketini Yaşmak)
Bu sünneti kimler Eda ediyor bugün hakimler Avukatlar(Ecevit gibi Siyasetciler birde) ,..]

Schrems, xx.xx.2021

----------oOo----------

En Dip Derine Kardelen ekmiştim. Bak Bensiz Kardelen Bile Ne Halde. Ben Ekince Dağlarınızda Karlar Çiçek Açmıştı Bensiz O da Yok Artık.

Schrems, xx.xx.2021

----------oOo----------

Olaylara Neutral yani tarafsız bakmaya calış asker, bitaraf olursan (Tarafgir olursan, yani taraf tutarsan) geminde bitaraf olup batıverir Bu ben dahi olsa böyle benci senci buncu olma, tarafsız bakmaya calış Yani Neutron "KIYAMET BOMBASI" Tehlikeli vakitler SIFIRA NE YÜKLERSEN ONDAN OLUR NEGATIF YÜKLERSEN YADA POZiTiF sen ANLA...... KAMYONUNA NE YÜKLEDiN ASKER YÜKÜN NE? VE  YOLCUULUK NEREYE....
kısaca:
"Biitaraf olma! yoksa biitaraf oluverirsin.
(Yan gelirsin devrilirsin)
yani ihdinassıratel müstakimi sadece dilden okuma  asker, anla ve tatbik et, vesselam...

Schrems, 08.10.2022

----------oOo----------

Zaaflarımla imtihan etme beni, hep sen kazanırsın, "ladeeees"  hep senden gelir ve yine denge bozulur.

Schrems, 08.10.2022

----------oOo----------

Her Bakanın Bakışı iyi Olsaydı, Hainlerin Bakışından Allah'a Sığınmazdık Duamızda.

(Milletvekilleride Buna Dahil)

Schrems, 08.10.2022

----------oOo----------

Fil Korkutan Nedir Duydun mu Sen

Schrems, 08.10.2022

----------oOo----------

Nakıs Olma Sende Mükemmele Doğru Yürü

PS: Nakıs Olma (terakki et noksan kalma) Sende Mükemmele (Allah'a) Doğru Yürü

Schrems, 24.10.2022

----------oOo----------

"The First 9" Kimdir ilk Ninemiz Kimdir Tanımak istermiydin
Birden iki öncesi yani eksi 1 kimdir Bilseydin.....

Schrems, 16.11.2022

----------oOo----------

KUDRET DUASI

Vehüve Ala Külli Şeyun Alimun
Vehüve Ala Külli Şeyun Habirun
Vehüve Ala Külli Şeyun Basirun
Vehüve Ala Külli Şeyun Semiun
Vehüve Ala Külli Şeyun Kadirun
Vehüve Ala Külli Şeyun Hakimun
Vehüve Ala Külli Şeyun Mukimun
Vehüve Ala Külli Şeyun Hasibun
Vehüve Ala Külli Şeyun Haaligun
Vehüve Ala Külli Şeyun Maalikun
Vehüve Ala Külli Şeyun Musavvirun
Vehüve Ala Külli Şeyun Müsebbibun
Vehüve Ala Külli Dain Şefiun
Vehüve Ala Külli Vaktin Hazirun
Vehüve Ala Külli Zenbin Afuvvun
Vehüve Ala Külli Hatain izaletun
Vehüve Ala Külli Vechil Cemilun
Vehüve Ala Evvelü Men Küllü Evvelun
Vehüve Ala Ahiru Men Küllü Aahirun
Vehüve Ala Rahmetun Men Küllü Merhametün

Hüvallah, Hüvallah, Hüvallah,

14.11.2021-09.01.2023

----------oOo----------

Bazısını Sever Aşık olur peşimden koştururum, Bazısını kendime aşık eder peşimden koştururum, Bazısına söverim peşimden koştururum, Bazısına düşman olurum peşimden koştururum, Bazısını kendime düşman eder peşimden koştururum, Bazısını... peşimden koştururum, isterikm ki kimse geride kalmasın, ardımızdan kıyamet bizi kovalar, isterikm ki geride kalıp kıyamete yakalanmasın.

(Eski Sözlerimden)

----------oOo----------

"Bana Bir Ben Lazım ki Beni Anlasın"

NOT: Hz Ali Bunu Tarif Etmek içn "Damdan düşenin halinden, damdan düşen anlar demiş"
Yani misal ile doktrorluk öğrenmeden doktorun her dediğini anlamak zor, Mühendis olmadan, Mühendisin her dediğini anlamak zor, Nefsini bilen Rabbini bilir kuralı ile Sen seni bilmezsen, Allah kimdir? nedir? ne demştır? ve ne dediğini anlamak zor, Yani bir nevi Allahlık öğrenmeden de, Allahın her dediğini anlamak zor. Bize de bir biz Lazım ki Bizi Anlasın, yahutta "Bana Bir Ben Lazım ki Beni Anlasın"

Schrems, 16.03.2023

----------oOo----------

Şeytan'ın ve Ordusunun, Deccal'ın ve Ordusunun işlerimizi Bozup, işlerimizin Karışık Hale Gelmesinden, Sana Sığınırım Allah'ım.

Schrems, 15.12.2022

----------oOo----------

Koyunun Bulunmadığı Yerde Keçiye Abdurrahman Çelebi Derler
Kedinin Bulunmadığı Yerde de Fare Aslan Kesilir

Halef Selef ilişkisidir onların ki çünkü (Yani Ben Yoksam Sen Varsın Görevde)
"Bir Aslan minav dedi, minik fare kükredi...)

Schrems, 23.04.2023

----------oOo----------

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply
RasitTunca-1 
----------oOo----------

Bir Çiftlikte İki Horoz Ötmez
Bizim Sistemimiz de iki Güneş Kabul Etmez

Schrems, 05.05.2023

----------oOo----------

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
----------oOo----------

Hayatta Hep Muhalefeet Partisi Durumuna Düşmekten Sıkıldım
Taktik Değiştirdim iktidara Oynuyorum Artık

Schrems, 06.05.2023
HIDRELLEZ

----------oOo----------

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
----------oOo----------

Bu illuminatın her attığı zar neden düşeş geliyor sizce
Bu üSt AKIL  Yada illuminat Neden Her Devleti yönetir durumda
"Taktik Değiştirdim iktidara Oynuyorum Artık" Modundalar
Bu kazansın yada şu kazansın modunda değil de
Sadece kazananın yanında yer alırsan
Hiçbir zaman kaybetmemiş olursun değilmi?

Schrems, 06.05.2023
HIDRELLEZ

----------oOo----------

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
----------oOo----------

Mevlevilere Sesleniş

Fizikciler diyor ki iki nova yada nebula birbirine çarpıp karışınca olan patlamadan altın madeni meydana gelirmiş.
яR

Hz Peygamber ikindi vakti geldi Hz Mahdi geceye kaldı. Ey Mevlevi askeri Bizde Vakit gece ve oruc gündüz farz olan bir ibadettir. Hz Muhammed vefat etti, Abdülkadir Geylani öldü, Mevlana öldü, Şems öldü,... bütün güneşler battı bir mehdinin güneşi sağdır biz orucumuzu iftar ettik oturduk, oruclu olanlar sonradan dökülüpte bizi meşgul etmesin baştan dökülsünler
çünkü biz iftar ettik ve p... il vakiti ile halvet eder vaziyetteyiz bize bakarsa onlar onların orucuna helal gelir yoksa,Güneşi henüz batmayan veya oruçlu olduğunu iddia eden mevlevi askeri bizimle gelmesin, Hz Mehdinin de vaktinin gecenin dibine vurduğunu bilen bizimle gelebilir vesselam

яR

Güneşimizin diğer yarısı bize kavuşunca, şems şemse karışınca, şumus olma vaktidir vesselam

Schrems, 22.05.2023

----------oOo----------

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
----------oOo----------

O'nlar Fotoğraf Makinasını icad edip Satanlar, Bizler Fotoğraf Çekenleriz,
O'nlar Telefonu icad Edenler ve Satanlar, Bizler Telefon Kulananlarız,
O'nlar Bilgisayar icad Edenler, Bizler Bilgisayarda Oyun Oynayanlarız,
......
Bu Gidiş Nereye Kadar?
Ne Zaman Uyanacaksınız?

Schrems, 20.06.2023
onlu günlerdeyiz

----------oOo----------

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
----------oOo----------

Havalar Isınınca, Ormanlarımız Herhangi bir Sebebten Yanmadan Önce, Ormanları Yukardan Islatırsanız,
Hem Ağaçlarmızı Besleyip Sulamış Oluruz, Hemde Yanmasının Önüne Geçmiş Oluruz.
Eğer Ormanlar Yanıp Tutuştuktan Sonra, Suyumuzu Onları Söndürmek için Harcarsak iki Tane Zararımız Olur.
Hem Suyumuzu Kaybederiz Hemde Ormanlarmızı.
Ormanlarımızı Önceden Suladığımız da, Suyumuzu Harcasak da,
Ağaçlarımız Bize Kar Kalır Vesselam..

Schrems, 18.07.2023

----------oOo----------

Herşeyin sonu aynı değil, 100 ün sonu 99 iken, elli nin, altmış ın sonu 49 yada 59
Henüz bitmemiş olan'ın sonu da önü de açıktır, O'nun sonu nu Ancak Allah bilir..

هُوَ ٱلَّذِى خَلَقَكُم مِّن طِينٍ ثُمَّ قَضَىٰٓ أَجَلًا ۖ وَأَجَلٌ مُّسَمًّى عِندَهُۥ ۖ ثُمَّ أَنتُمْ تَمْتَرُونَ

Huvellezî halakakum min tînin summe kadâ ecelâ(ecelen), ve ecelun musemmen ındehu summe entum temterûn

O öyle bir Rab’dır ki, sizi çamurdan yaratmış, sonra her birinize bir ecel tayin etmiştir. Yine Herkes için belirlenmiş bir ecel de, yine O’nun katındadır. (Herkes <<كُلُّ مَنْ عَلَيْهَا فَانٍۚ >> için olan bir son, yani  kiyamet var) Siz ise hâlâ bundan şüphe mi ediyorsunuz.

(Enam Suresi 2. Ayet)

كُلُّ مَنْ عَلَيْهَا فَانٍۚ  وَيَبْقٰى وَجْهُ رَبِّكَ ذُو الْجَلَالِ وَالْاِكْرَامِۚ

Kullu men aleyhâ fân, Ve yebkâ vechu rabbike zûl celâli vel ikrâm.
Herkes yok olacaktır. Sadece hata, celal ve ikram sahibleri (cennetlikler ve cehennemlikler ve ödül sahipleri) ve birde Rabbin'in vechi bâki kalacaktır.

Rahmân Suresi 26 ve 27. Ayet

Schrems, 10.11.2023

----------oOo----------

"Ne ilkbhardan ve yazdan geçilir vazegeçilir, nede Sonbahar ve Kışdan vazgeçilebilir. Allah ona yönelenlerin vekilidir, geceninde gündüzünde, yazında Kışında."

Schrems, 26.06.2016

----------oOo----------

"islamda faiz yokdur amma, islamın faizli gibi ödenmedikce artan borcu, namaz borcudur, ödenmeye ödenmeye dağlar kadar namaz borcu olan birisi, o yükden kurtulmadıkça, güzel işlerden fayda görmez, çünkü yaptığı hayırları, namaz borcunu ödemeye yetmez."

Schrems, 11.06.2016

----------oOo----------

"Terazi Hududuna gelince ,bazen bir saç teli kadar bile bir ağırlık, ibrenin degişmesini sağlar, varsa ağır getirir, yoksa noksan ve hafif getirebilir."

Schrems, 11.06.2016

----------oOo----------

"Her Yalanın içinde bile bir gerçek vardır ki, mesela en azından, Yalanın yalan olduğu bir gerçek ve hakikattır.

(Karaoğlan 27 Kasım 2018 salı saat 19 09.)

----------oOo----------

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)