Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeniden Hesapladım 21 Haziran Dönencede 8,6 Dakika Kalmış Güneşin Batıdan Doğmasına
Duyuru-1 

Yeniden Hesapladım 21 Haziran Dönencede 8,6 Dakika Kalmış Güneşin Batıdan Doğmasına

"Onlar, kendilerine meleklerin gelmesini mi, ya da Rabbinin gelmesini mi veya RABBİNİN BAZI İŞARETLERİNİN GELMESİNİ mi bekliyorlar? RABBİNİN İŞARETLERİNDEN BAZILARININ GELECEĞİ GÜN, daha önce iman etmemişse veya imanıyla bir hayır kazanmamışsa hiç kimseye imanı yarar sağlamaz. De ki: 'Bekleyin, biz de şüphesiz beklemekteyiz.' " (Enam, 6/158)

“GÜNEŞ BATIDAN DOĞUNCAYA KADAR KIYAMET KOPMAZ. GÜNEŞ BATIDAN DOĞDUĞU ZAMAN, İNSANLARIN HEPSİ ONU GÖRÜRLER DE TOPTAN HEPSİ İMAN EDERLER."

"İşte bu, ‘…Rabb’inin ayetlerinden biri geldiği gün, daha evvelden iman etmiş veya imanından bir hayır kazanmış olmayan hiçbir kimseye (o günkü) imanı asla fayda vermez…’ (En’am, 6/158) olduğu zamandır. Muhakkak ki, kıyamet şüphesiz kopacaktır..." (Sahih-i Buhari, XIV/6426)

"GÜNEŞ BATTIĞI YERDEN DOĞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR. İnsanlar onu gördükleri zaman yeryüzünde bulunanlar iman ederler." (Sünen-i İbni Mace, IX/4362)

“Güneşle Ay biraraya getirildiği zaman….” (Kıyamet, 75/9)

“Güneş battığı bir sırada mescide girdim. Rasülullah (asm.) oturuyordu. Bana:

'Ey Ebu Zer, şu güneş nereye gidiyor, biliyor musun? dedi. Ben,

‘Allah ve Rasülü bilir.’ dedim. Şöyle buyurdu:

‘Secde yapmak için müsaade almaya gidiyor ve kendisine müsaade ediliyor. Sanki bir gün ona ‘Buradan Doğ!’ denilecek, o da battığı yerden doğacaktır.’ Rasülullah (asm.) daha sonra,

‘Güneş, kendisine tayin edilmiş bir yere doğru akıp gider.’(Yasin, 36/38) ayetini okudu.”(3)

21 Haziran Gündönümünde Kavuşmada Ne Kadar Kalmış Diye Yeniden Hesapladım 8,6 Dakika Kalmış Güneşin Batıdan Doğmasına

21 Haziran Gündönümünde Yani Kavuşmada
Ne Kadar Kalmış Diye Yeniden Hesapladım
8,6 Dakika Kalmış (8 Dakika 36 Saniye)
Güneşin Batıdan Doğmasına

Güneşin Batıdan Doğmasına Ne Kadar Kalmış Diye Yeniden Hesapladım 21 Haziran Gündönümünde Yani Kavuşmada 8,6 Dakika Kalmış (8 Dakika 36 Saniye) Kalmış

Kıyametin büyük alametlerinden olan güneşin batıdan doğmasını,  İslamiyet’in batıdan yayılacağı şeklinde tevil caiz midir?

Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki:
(Rabbinin bazı âyetleri [alametleri] geldiği gün, önce iman etmemiş veya imanında hayır kazanmamış olana, [o günkü] imanı fayda vermez.) [Enam 158]

Bir hadis-i şerifte, bazı alametlerden üçü şöyle açıklanmaktadır:
(Şu üç şey ortaya çıkınca, iman etmemiş veya imanından hayır kazanmamış olana, imanı fayda vermez: Güneşin batıdan doğması, Deccal ve Dabbet-ül-arz.) [Tirmizi]

Yine hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Şu alametler çıkmadan kıyamet kopmaz: Güneş batıdan doğar, üç yer batar, İsa iner, Duman, Dabbet-ül-arz, Deccal, Yecüc Mecüc ve Aden’den bir ateş çıkar.) [Müslim]

Konumuzla ilgili bir hadis-i şerifin meali şöyle:
(Güneş batıdan doğmadıkça, Kıyamet kopmaz. O zaman herkes iman ederse de fayda vermez.) [Buhari, Müslim]

Hadis-i şerifte bildirilen kıyametin büyük alametlerinden biri de Güneşin Batı’dan doğmasıdır. O zaman tevbe kapısı da kapanıyor. Bugün bilim adamlarına göre Güneş’in batıdan doğabilmesi için dünyanın bir an için durması, sonra da ters yönde dönmeye başlaması gerekiyor ve bu da fiziken imkânsız bir olay. Buna göre Güneşin Batı’dan doğması, Batı'da bulunan Avrupa’nın Müslüman olması demek değil midir?  diyenlere

21 Haziran Gündönümünde Kavuşmada Ne Kadar Kalmış Diye Yeniden Hesapladım 8,6 Dakika Kalmış Güneşin Batıdan Doğmasına

21 Haziran Gündönümünde Yani Kavuşmada
Ne Kadar Kalmış Diye Yeniden Hesapladım
8,6 Dakika Kalmış (8 Dakika 36 Saniye)
Güneşin Batıdan Doğmasına

Bu Altta ki Resime Bakın ve

Bu Altta ki Linkteki sayfaya girip, Alltta ki Skize de ki gösterdiğim gibi yaparak, bulunduğunuz yeri  Kendiniz Hesaplatabilirsiniz.

Arrowunten

https://www.timeanddate.de/

Etiketler : Güneşin Batıdan Doğması, Güneşin Batıdan Doğmasına 8 Dakika kalmış, Güneşin Batıdan Doğmasına Galaksimizin Ömrü (Güneşimizin Saati) ile 8 Dakika kalmış, Güneşin Batıdan Doğmasına Güneşimizin Saati ile 8 Dakika kalmış,Güneş 8 Dakika Sonra Batıdan Doğacak,Güneş Ne Kadar Sonra Batıdan Doğacak,Güneş Batıdan Doğacak,Güneş Batıdan mı Doğacak,Kıyamet Alametleri,Güneşin Batıdan Doğması Kıyamet Alemeti mi,

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)