Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vettayyibune littayyibin -temizler temizler icindir(Karoglanin 29.12.2012 Vaazi)
#1
RasitTunca-4 

Vettayibune littayyibin -temizler temizler icindir

29. 12. 2012 Cumartesi

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ya eyyuhellezine eamenu la tetevellev gavmen gadiballahu aleyhim gad yeisu minel ahireti kema yeisel küffaru min esahbil gubur.
sadakallahul aziym. mümtehine 13
esteuzubillah
ya eyyuhellezine eamneu lime tegulune ma la tef alun.
kebura makten indallahi en tegulu ma la tef alun.
sadakallahul azyim saff suresi 2 ve 3
Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
Ey iman edenler Ateş ehlini kenidinize idol tutmayin onlara meyledip yönelmeyiniz, ki onlarda ne ahirete nede kabir hayatina (öldükten sonra hayata) iman etmezler ve onlar bütün gayretlerini bu dünyaya baglayip ahiret ve kabir hayatindan ümidi olmayanlardir.
sadakallahul aziym. mümtehine 13
Ey iman edenler (Din Demek Kendi yapmadigi işleri atip tutmak degildir )nicin yapmadiginiz şeyleri söylüyorsunuz.
Yapmayacaginiz ve yapmadiginiz şeyleri söylemeniz Atip tutmaniz, Allah yaninda cok büyük nefretle karşilanir.
sadakallahul azyim saff suresi 2 ve 3
Allahümme salli ala sadikul veadul emin.
Ve selamen Ebubekri saddik
ve selamen Ayşeyi sadika
Ve Selamen Mehdi Evladi Sadikul Emin Mustafa
Ve Selamen Mehdiyi Saadik Tarikul Sadikul Muhtarul Muhammed el Bakiyi Raşidel Mustafa
Ve sallu ala Muhammed Sahibuşşeriat ve sahibul Tarikat ve sahibul hitabet ve sahibul kitab
ve selamen Mehdiyyi Rehberu Ahir zaman ve nuru Tarikul Sadikul Muhtarul Muhammed el Bakiyi Raşidiynel Muhammed Mustafa.
Yolculugumuza başliyoruz
Yolculugumuza 29 Aralikda dogum günü olan ve silsileyi aliyenin 29. halkasi olan Mevlana Halidi Bagdadi Zülcenaheyne Allahtan boolca rahmet diler evlat ve taleblerine selam ve sevgi ve hürmetlerimizi burdan iletirken bu gün saat 12 yi 29 gece dogcak bir erkek cocuga Halid ismi koyunuz bu 12 yi 29 gecmesi öglen 12 yi 29 oldugu gibi iki kanatli halid olan gece 12 yi 29 gecede olabilir.öglen 12 yi 29 gece doganlar tek kanatli halid gece 12 yi 29 gece doganlar cift kanatli halid olcaklardir. ve yine dogan kiz cocuklarinada yine Halide koyunuz veya Haalide koyunuz. yani gece 12 yi 29 gece dogcak cocuklar yusufcuk denen bir böcek vardir cibilliyetleri yusufcuk olcakdir cift kanatli yeşil böcek.
yani sifirdan iki öncesi yani 29, 30 ,31 güneşimizden sonra gelen ücüncü gezegen yani dünya ve ay gece dogarsa ay burcunda gündüz dogarsa toprak burcundan olcakdir yani gündüz dogan oglak gece dogan yay burcunda olcak. yani kelebek birlidir kelebekden de ileri olan cift kanatli kelebek ve yani yusufcuk melek gibi bir cocuk nasip etsin rabbim ana babasina inşallah. ondan önce venus vardir ve ondanda önce mehdi vardir.isa aleyhiselam ise 27.gece dogan yani ondan önce dört gezegen vardir yani ay burcu yani ayin önünde dünya dünyanin önünde venus venusun önündede merkur vardir.
isa demişki beni gecmeden babaya kimse ulaşamaz.
bizde diyoruzki isada mehdiyi gecmeden muhammede ulaşamaz yani ay önce dünyayi gececek sonra venusu gececek sonra merkürü gececek ve sonra güneş. işde herkesin perdesi vardir güneşe giden yolunda amma merkürün önünde hic perde yokdur yani herkesin perdesi vardir amma mehdinin perdesi yokdur. yani perde kişinin hakka giden yolunda onun hakka vasil olmadan gecmsi gereken engel demekdir bizde diyoruzki bu ahir zamanda isa sözüne ek olarak isayi gecmden babaya ( dünya toprakdir ve adem bababimiz toprakdandi ve herkes babasina ulaşcakki babadan babaya gecip adem babayi bulsun)mehdiyi gecmeden de muhammede vasil olamazsiniz.
Yani nefsi raziye olan için önünde marziye safiye ve ihsan vardir ondan sonra insan olur. yani bir lokma ekmek veya bir lokma et vücuta meni haline gelmesi için ayrila ayrila taa eger raziye olanlardan olur ise arasinda üc perde kalir ve sonra eger yine taat ve ibadet ile o lokma eve getirilir besmele ve hamdele ile yenir sonra ondan cikan enerji yine hak rizasina uyugun salih bir amelde sarfedilir ise ta safiyeye yükselir o lokma ve safiyeden sonrasi ihsan makamidir. yani gücünü allah yolunda sarfeden demekdir ihsan makamindaki kimse. yani gücünüüüüüü Hak yolunda sarfeden yani bir lokma ekmek yedi onu ibadet ve salih amel ile eritendir. ondan sonra o lokma meni olarak ayrilir yani insan cekirdegi ve ondan sonra ise kainati alemin haritasi insan bedeninde kadinlarda gögüsde erkeklerde de huseyede toplanirlar ve oradan eger kendi babasini bulursa yola cikip eger baba yolculugunu da kat ederse ve eger o lokmanin babasi o adam ve o anne olcak ise babadan yola cikip annede yumurtada birleşirler ve adem olma vasfina ulaşirlar. bu bir lokma için böyle oldugu gibi bizler yine bir üst seviyeye gecmek için ayni yolu tarikatlarin talim ettirdigi seyri suluk yolu ile kat edip ruhlar alminde dogmak olcakdir yani melekut aleminde dogmak.
cennet neresidir safiyelerin yeri ondan sonra ne var ihsan makami ondan sonra tecelliyi zat işde tecelliyi zaata ulaşana rabbim bir beden sureti giydirir yani bir tasvir bir suret giydirir ve denirki işde cocuk babsina benzedi anasina benzedi yahut daysisina benzedi denilir. yani tecelliyi zata ulaşan meni bir cocuk suretine bürünür ve ondan sonra milki bekadan yani anne gögsünden cikan cocuk babadan gelen güc ile birleşip fani dünyaya yolculuk eder. ve dogdugu gün babasini buldu demekdir.
kiyamet günü herkes babasinin adi ile cagrilcakdir, falanci oglu falan veya falanci kizi filan diye. işde bu yolda ahir zamanda isa ne dedi beni gecmeden kimse babaya ulaşamaz ve babayi bulan dünyaya gelende mehdiyi gecmeden muhammede ulaşamaz. yani güneş. annenin yumurtasi gibi seyri suluk eden fena fişşeyh, sonra fena firresul olcak, daha sonra fenafillaha ulaşcakdir.
başka bir meseleye gecersek
Muhammed mustafa buyurdularki :
insanlar nice dereceler üzere yaratildilar.kimisi olur ki tez kizar ve bu kizginlik tez gecer ve tezce barişir, kimisi olur gec kizar ,kizginligida gec gecer, gec barişir.sizin en iyiniz gec kizan ve tez barişaniniz ve en kötünüz cabuk kizip gec öfkesi sönendir.
bu gösteriyorki insanlarin elementi degişikdir yani metal cinsinden olan cibilliyati ceşitlidir kimi element vardir cabuk erir ve cabuk sogur yine başka bir element vardir ergime derecesi yüksekdir ve gec kizip gec sogur. mesela aliminyum gibi cabuk isi alir fakat kizmasi devam eder ergimesi yüksekdir kizar kizabildigi kadar fakat cabuk sogur yani kizginligi cabuk gecer. yahut maddesi demir gibi olur tez kizar gec sogur dökme demir kalariferler gibi kizginligi gec gecer kindar kimsler gibi küslük sürdürü düşmanlik sürdürür yani şeytan aleyhillanin maddesi ve tez kizip gec soguyan kini tükenmeyen ademe kin güttü kizdi adem atamiza, dünyadan adem gideli seneler gecti daha ademe kizginligi sogumadi kini gecmedi velhasil kelam. veya saman alevi gibi yani hemen alev kapan fakat saman gibide yanip sönen. yahut kagit gibi agac gibi seluloz gibi hemen alev kapan ve odununa göre isisi sönen yahut kor kömürü gibi cehennem odunu cehennem kömürü aksam yak sabaha kadar iscakligi gecmez işde şeytanin bir cinside kor kömürü cehennem odunu yani.işde cocuk bu cibilliyatida, anne babasinda meni ve yumurta olduktan sonra ikisinin buluşup cucuk olma yolundagecer. bazi kimsler cabuk şehvetlenir bu kadinda olursa yumurta milki bekadan hemen rahime iner ve orada şehvetide cabukca söner yani artik siz anlayin ne demek istedigimizi sonra yine bir başka cocuk olma yöntemi erkekde olursa cabuk şehvetlenir sulu erkek herkese sulanir acikta birşeymi gördün dedikleri ciplak elma görse onada sulanir fakat bazilari cabuk şehvetlenir ve şehveti gec söner bazilari ise cabuk şehvetlenir şehveti cabuk söner, bazilarida ciddi insanlardir gec şehvetlenir ve şehvetide cabuk sogur. artik misallerini siz getirin ve kendinize bakin elementiniz metal cinsinde neye tevafuk ediyor. işde merkür güneşin yaninda olan kizmasi gec olan yani öyle sicakdan falan fazla etkilenmeyen yani mehdinin bir özelligide , o herzaman sicakdir herzaman patlaycak bomba gibidir.isde merkür ne kadar günesin dibindeyse ondanda ötede yusufcuk böcegi varfdir cif tkanatli caferi tayar veya halid zülcenaheyn cift kanatli yani güneş melekleri ondanda sonrasi varmi evet iki tane daha var 30 ve 31 yani aralik ayinin 30 u ve 31 i kimiside vardir 1.ayin ocagin biri soguuuuk uzaaak güneşden uzak yani satürn ve neptün gibi yine jüpiter ve ve pluto gibi.
ibrahim aleyhiselam, rivayet olunurki oglum olursa Allaha kurban etcen der ve ismail dogar ve ona söyledigi verdiği anti hatirlatilir hadi madem böyle büyük bir laf ettin oglunu kes görelim. yatirir oglunu kesmeye Allah koc gönderir birak ismailimi kesme diye. yine isanin annesini yani meryemi annesi hanne cocugum olursa mescide hizmetci vercen, Allaha adaycan kurban etcen der meryem dogar hanne cocugunu mescide hizmetli verir. yine cocugu olmayanlar yahut bir isi aşi olmayanlar büyük büyük konuşurlar olmaz işim olursa şöyle yapacan böyle yapcan yine yilbaşi milli piyango cekilişi başladi neymiş kazanirsam yarisini dagitcan yok cami yaptircan yok bilmem ne yapcan. kardeşim böyle büyük atmak kolay amma parayi kazandimi görelim sizi para adami bozar veremezsiniz. zaten versenizde size hayri olmaz cünkü o para sizin degilki haybeden gelen huybeye gider velhasil kelam. vettayyibune li mutayyebun hikmeti temizler temizler icindir irin, kan , haram ,mundar şeyler: munadarlar pisler icindir .hic mundar paradan cami olurmu hic afedesiniz idrarla temizlik olurmu. (BibBiiiiiib Kafa) hangi parayla cami yaptirmaya kalkiyorsun yahut fakirlere dagitcan diyor yani velhasil, Allaha, ben kazanan diye rüşvet vermeye kalkiyor ahmaklar aklinca . tüüü pis mundar ahmaklar. cahil kuraba müstesna sözüm onlardan uzak cahil cahildir. aklilli kimse temiz ile pisi ayirt edebilen yaşa gelmiş kimsedir . haala türk milleti akil balig olmadi malesef temiz ile pis parayi ayirt edemiyor.
neymiş efendim doktorlar barsak hazmi için kabuklu yiyin kepekli yiyin diye söylüyorlar(BibBiiiiiib Kafa)devlet adamlarida kepekli ekmegi mecbur koşdular. ulen ahmaklar cennette meyvalarin en hasi ekmeklerin en hasunu pidelerin en hasi etlerin en hasi olcak. eger hasundan olan ekmek şişiriyor olsa cennette gezenler fil gibi olurlar herşeyin hasini iyisini yemekden. kepek yiyen tuvaleti bekler. Allah dünyada yenen herşeye yeterince kepeginide kabugunuda koymuş barsaklar calişcak diye elmayi soymadan salataligi soymadan yiyenler patetesi kabuklu pişirenler cikti, bunlari yerken yerken herkes kabuklu gavur olup cikcak sünnet hikmeti ortadan kalkcak. neden işde, almanyada türkler kepekli ekmek yiye yiye,almaynyanin satigi maddlere domuz maddesi karistira karistra bazende türklerin sucuk sosis diye sattiklarina domuz eti kariştira kariştira, almanya müslümanlar sünnet olmaycak kanunu cikardi. neden gavura uyup kepekli yemege alişan kabuklu patetes yemeye alişan domuz ymeye alişan yarin evlatlari sünnetsiz kabuklu gavur olunca şaşmasin ben ne yaptimda evladim böyle kabuklu gavur oldu diye . halbuki temiz nimetler Allahin temiz kullarina ikramdir .biz müslümaniz ve en temizine en has ununa layik kimseleriz hiristiyanlar,birazcik bozuklar domuz etine layik olmuşlar kepekli ekmege layik olmuşlar. temizler temizler için vettayyibune li mutayyebun hikmeti budur yoksa afedesiniz tuvalate gitcen diye kepekli yenmez kepeksiz yiyende tuvalet yapiyor kepekli yiyende. ne var arada birinde miden iki kere zorlaniyor halbuki yemek vücuda yararli olcak maddeleri almak icindir eger sen vucuda yararli maddeleri almak için degilde sicmak için yiyorsan ahmagin önüne gidenisin demekdir.
Allah, büyük büyük atmakdan ve temizler yerine pisleri sevip tercih ertmekden ve gavurlara uyup gavur alişkanliklari edinmekden müminleri ve mehdi cematini muhafaza buyursun inşallah.


El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca
______________________

Schrems, 15 Şubat 2018 Salı Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan


Signing of RasitTunca
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca

Smileys-2
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi