Thread Rating:
  • 16 Vote(s) - 3.19 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"ismi Vali" Veli Nedir Evliya Nedir? (Kar©glanin 26 Hazir
RasitTunca-2 

"ismi Vali" Veli Nedir Evliya Nedir? ve Aciyi Belayi Kucaklamak

(Kar©glanin 26 Haziran 2016 Vaazi)

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

أَنتَ وَلِيُّنَا فَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا وَأَنتَ خَيْرُ الْغَافِرِينَ

Sadakallahul Aziym A'RAF Suresi 155. ayetten pasaj

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

ente veliyyunâ fagfir lenâ verhamnâ ve ente hayrul gâfirîn.

Meali :

Sen, bizim dostumuzsun. Artık bizi mağfiret et ve bize acı. Sen, mağfiret edenlerin en hayırlısısın.

Sadakallahul Aziym A'RAF Suresi 155. ayetten pasaj

إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِي كُنتُمْ تُوعَدُونَ نَحْنُ أَوْلِيَاؤُكُمْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَفِي الْآخِرَةِ وَلَكُمْ فِيهَا مَا تَشْتَهِي أَنفُسُكُمْ وَلَكُمْ فِيهَا مَا تَدَّعُونَ نُزُلًا مِّنْ غَفُورٍ رَّحِيمٍ وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِّمَّن دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ الْمُسْلِمِينَ

İnnellezîne kâlû rabbunâllâhu summestekâmû tetenezzelu aleyhimul melâiketu ellâ tehâfû ve lâ tahzenû ve ebşirû bil cennetilletî kuntum tûadûn. Nahnu evliyâukum fîl hayâtid dunyâ ve fîl âhirati, ve lekum fîhâ mâ teştehî enfusukum ve lekum fîhâ mâ teddeû. Nuzulen min gafûrin rahîm. Ve men ahsenu kavlen mimmen deâ ilâllâhi ve amile sâlihan ve kâle innenî minel muslimîn.

Meali :

Şüphesiz “Rabbimiz Allah’tır” deyip de, sonra namazi dosdoğru kilanar ve indirilenlere iman edenler var ya, onların üzerine akın akın melekler iner ve derler ki: “Sizin için Korku, vehüzünlenme yok artik, bilakis, sizi cagiran bir cennetle müjdeliyoruz sizi , Biz dünya hayatında da âhirette de sizin dostlarınızız. ve burda bu cennette sizin için satin alinmiş nefisler var , ve onlar onun icnde sizi cagirir dururlar. artik sizin o yeni korumaciniz olan rahime, yani anneye ininiz. Allah’a çağıran, salih amel işleyen ve “Kuşkusuz ben müslümanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kim vardir."

(Sadakallahul Aziym FUSSİLET Suresi 30. 31. 32. 33. ayet )

İbnu Ömer (radıyallâhu anh)'in bir rivâyetine göre

Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) namaza başlayınca önce veccehtü vechiye diye başlayan duayı, arkadan Sübhâneke duasını, bundan sonra da İnne salâtî ve nüsükî diye başlayan duayı okur, ondan sonra kıraate geçerdi.

veccehtü Duasi budur:

إِنِّي وَجَّهْتُ وَجْهِيَ لِلَّذِي فَطَرَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ حَنِيفًا وَمَا أَنَاْ مِنَ الْمُشْرِكِينَ

İnni veccehtü vechiyelillezî, feterassemâvâti velarza hanîfevvema ene minel müşrikîn.

Meali :

Muhakkak ki ben, hanif olarak yüzümü, yeri ve semaları yaratan Allah’ın Zat’ına döndürdüm. Ve ben, müşriklerden değilim.

(Sadakallahul Aziym EN'AM Suresi 79. ayet)

İnne salâtî ve nüsükî Duasida budur :

إِنَّ صَلاَتِي وَنُسُكِي وَمَحْيَايَ وَمَمَاتِي لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

inne salâtî ve nusukî ve mahyâye ve memâtî lillâhi rabbil âlemîn.

Meali :

“Muhakkak ki; benim namazım, kurbanım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi Allah içindir.”

(Sadakallahul Aziym EN'ÂM Suresi 162. ayet)

---oOo---

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

mhdmhdmhdmhdmhdm

( Hadis-i Şerif , mhdmhdm)

"Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
"Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"

Yolculugumuza başliyoruz :

Rabbim buyuruyorki

أَلا إِنَّ أَوْلِيَاء اللّهِ لاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ

E lâ inne evlîyâallâhi lâ havfun aleyhim ve lâ hum yahzenûn.

Meali :

Muhakkak ki Allah’ın evliyasına (dostlarına), korku yoktur. Onlar, mahzun da olmazlar.

(Sadakallahul Aziym YUNUS Suresi 62. ayet)

yine

اللّهُ وَلِيُّ الَّذِينَ آمَنُواْ يُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّوُرِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ أَوْلِيَآؤُهُمُ الطَّاغُوتُ يُخْرِجُونَهُم مِّنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُمَاتِ أُوْلَئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ

Allâhu velîyyullezîne âmenû, yuhricuhum minez zulumâti ilân nûr(nûri), vellezîne keferû evliyâuhumut tâgûtu yuhricûnehum minen nûri ilâz zulumâti, ulâike ashâbun nâr, hum fîhâ hâlidûn.

Meali :

Allah, iman edenlerin velisidir dostudur. Onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Kâfirlerin velileri ise tâğûttur. (O da) onları aydınlıktan karanlıklara (sürükleyip) çıkarır. Onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalırlar.

(Sadakallahul Aziym BAKARA Suresi 257. ayet)

ve bu seneki gündönümünün birisini daha geride biraktik "21 haziran" gündönmü, yani artik günler uzaya uzaya en uzun vaktine erdi, ve artik gün döndü, ve arpa bicilme, bugday bicilme vaktine giriyoruz. ve 21 hazirandan sonra günler, artik 1 dakika ,iki dakika geri cekilcek, ve günler kisalip, gece uzunlaşacak, taaa ne zamana kadar, "21 Aralik" a kadar. ve 21 aralik en uzun karanlik ve gecenin oldugu gün demekdir, ve ikinci gün dönümü demekdir. ve bu yukarda yazdimgiz ayette ne buyruluyor, "iyilerin velisi dostu Allahdir, ve o onlari yavaş yavaş aydinlik ve yaza, uzun güne ulaştirirmiş", "kötülerin velisi ve dostuda, tagutmuş, ve o da kötü olanlari, geceye ve karanliga ulaştirimiş, yani 21 araliga götüren tagutmuş, 21 hazirana götürende Allah imiş.

ve artik Allah kötülere yavaş yavaş firsat taniyacak, nitekim onlarin babasi ve başi olan Azazil, meleklikden Tagutluga terfi edince, müsade isetemedimi? istedi. Allah müsade verdimi? evet verdi, "sen kiyametin sabahina kadar müsadeli olanlardansin." dedi. ve öyle olunca o teb asini toplayip dünyamiza karanlik ve sonbahar ve kişi getirmek ile görevlidir ve müsadelidir. Allah da dostlarini evliyasini toplayip, onlar ile, yazi ve ilkbahari getirir. işde ihtilafda bereket vardir budur.

إِنَّ أَوْلَى النَّاسِ بِإِبْرَاهِيمَ لَلَّذِينَ اتَّبَعُوهُ وَهَذَا النَّبِيُّ وَالَّذِينَ آمَنُواْ وَاللّهُ وَلِيُّ الْمُؤْمِنِينَ

İnne evlen nâsi bi ibrâhîme lellezînettebeûhu ve hâzan nebiyyu vellezîne âmenû vallâhu veliyyul mu’minîn.

Melai :

Şüphesiz, insanların İbrahim’e en yakın olanı, elbette ona uyanlar, bir de bu peygamber (Muhammed) ve mü’minlerdir. Allah da mü’minlerin velisidir, dostudur.

(Sadakallahul Aziym ALİ İMRAN Suresi 68. ayet)

ve hz ibrahime en yakini demek ibrahim ve HAC ve mekke ve cöl yani sicak ve "21 haziran" yani en uzun gündüz ve aydinlik, yani 21 hazirana en yakin olanlar aydinliga en yakin olanlar,ve onlar onun yolundan gidenler müslümanlar ve o ne der derki :

إِنِّي وَجَّهْتُ وَجْهِيَ لِلَّذِي فَطَرَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ حَنِيفًا وَمَا أَنَاْ مِنَ الْمُشْرِكِينَ

İnni veccehtü vechiyelillezî, feterassemâvâti velarza hanîfevvema ene minel müşrikîn.

Meali :

Muhakkak ki ben, hanif olarak yüzümü, yeri ve semaları yaratan Allah’ın Zat’ına döndürdüm. Ve ben, müşriklerden değilim.

(Sadakallahul Aziym EN'AM Suresi 79. ayet)

ذْ هَمَّت طَّآئِفَتَانِ مِنكُمْ أَن تَفْشَلاَ وَاللّهُ وَلِيُّهُمَا وَعَلَى اللّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ

İz hemmet tâifetâni minkum en tefşelâ vallâhu veliyyuhumâ ve alâllâhi fel yetevekkelil mu’minûn.

Meali :

Hani sizden iki takım (paniğe kapılarak) çözülmeye yüz tutmuştu. Hâlbuki Allah onların [Allah, o ikisinin de (iki grubun da)] yardımcısı idi. Mü’minler, yalnız Allah’a tevekkül etsinler.

ALİ İMRAN Suresi 122. ayet

Aydinligin ve nurun ve ziyanin Rabi Allah oldugu gibi, şeytanı ve karanlığıda hizbinide yaratan, Allahdir, dogunun Rabbi Allah oldugu gibi, batininda Rabbi Allahdir, öyleyse "Allah, o ikisinin de (iki grubun da)dostudur ve artık mü'minler Allah'a tevekkül etsinler.

"Ne ilkbhardan ve yazdan geçilir vazegeçilir, nede Sonbahar ve Kışdan vazgeçilebilir. Allah ona yönelenlerin vekilidir, geceninde gündüzünde, yazında Kışında."
"Karoglan sözü 26.06.2016"

Allahu Teala nasil Azraili test edip, sonra Azraillige yeterli oldgunu görünce O nu ölüm melegi yaptiysa , Azazili de test etdi, ve yeterli oldugunu görünce, onuda şeytanliga ve tagutluga terfi ettirdi, ve kendine hasim aldi, bunu anlamamak için ahmak olmak lazim, yani güreşe rakip secmek gibi, ve şeytan, Allah a hasim oldu ki dedi: "senin kullarini azdiracan" dedi öyle olunca gece ile gündüzün savaşı gibi, hadi gt ne yapacaksan yap, benim halis kullarim, salih kullarim sana uymaz demedimi, yani git kendine asker topla, mallarina evlatlarina ortak ol, hadi git demedimi, yani müsadeli, yani şeytani, kış sonbahar ve zulumet ve karanligin vekili tayini etdi , kim gecesi için gündüzünden, her kim de gündüzü için gecesinden gecebilirki, degilmi. ancak mehdi aleyhisselam ümmetin gündüzü için, gecelerinide gündüzlerinide sarfetmekdedir.

وَاللّهُ أَعْلَمُ بِأَعْدَائِكُمْ وَكَفَى بِاللّهِ وَلِيًّا وَكَفَى بِاللّهِ نَصِيرًا

Vallâhu a’lemu bi a’dâikum. Ve kefâ billâhi veliyyen, ve kefâ billâhi nasîrâ

Meali :

Ve sizin düşmanlarınızı en iyi Allah bilir. Ve dost olarak Allah kâfidir. Ve yardımcı olarak Allah kâfidir.

NİSA-45. ayet

"Müminlerin göğüsleri, kalpleri hayırlı güzel işler sebebiyle kaynar, coşar. Fâcir kimselerin göğüsleri de kötü işler yüzünden coşar. Allahü teâlâ sizin kalbinizden geçenlere, niyetlerinize bakar. Niyetlerinize dikkat ediniz ki, Allahü teâlâ size merhamet etsin."

ve bizim ve yolumuzdan gidenlerin zikri olan "Raşidi Zikri" ni cekenlerden mevsim tesbihi sahip olanlar, yani onlar ilham yolu ile belirlenir, ve onlardan acemi olanlarin aramiza katilmasi sebebiyle zikirde devam gösteremedikleri için, bizleride tökezletiyorlardi, o yüzden zikrimize iki ayet daha dahil ettik bunlara karşı 10_1 ve 10_2bablarini ve yine yalancilarin şerrine denk gelenler için sonuna dogru "80._a ve 80._b ,80._c" bablarinida ekledik. ve ayrica 40_2, 54._3 ,54._4,54._5,54._6,62._2 bablari ve aciklamalar eklendi.

ve ayrica

!!!DiKKAT!!!

#####################
Mevsim Tesbihi çekme makamına çıkarılmış sofilere o makam manen ilham yoluyla bildirilir ve günlük zikrini baştan 17 ve 18 e kadar yani Es elüke Duasına kadar 17.18 dahil okuduktan hemen sonra
Yağmur veya kar yağması için:
Ağzının genişliği, Dibinin Derinliğinden, Geniş Olan Bir Tasdan, Yazları , ilkbaharları ve sonbaharları saf berrak soğuk 3 yudum su içer, Sonbahar ve Kışları süt içer, Herzaman hergün değil, sadece ona içmesi için ilham geldiği günler içer, Tasın ağzında herzaman 1Parmak boşluk bırakılır. Su içerken 4/4 saf sade menba suyu kat, Süt içerken 3/4 Süt 1/4 Soğuk Saf Su ve yeterince Şeker, ve 1 mini damla mis Kat öyle iç.
Güneş doğması için: ilham geldiği günler zikrin tamami okunup bitirilesiye ve zikir bittikden 45 dakika sonrasına kadar mecbur olmadıkca su, süt, cay,… benzeri içecek içilmez, ve zikrin harareti ile icimizdeki kainatin ısınması ve güneşimizin doğması sağlanır.
Tas: küçük komposto, sütlaç tası veya ayetel kürsi yazılı zemzem tası.
Su veya Süt : Vücut sıcaklığından soğuk olacak.

#########################

110. Yazları 666 defa „Allah“ zikiri, Kışları 66 defa „Allah” zikri
çekilir.
Dikkat: „21 Haziran“ a kadar “666”cekilir, gün döndükten sonra yani „21 Haziran“ dan sonra.“ 21 Aralik“ a kadar sadece “66”cekilir.“ 21 Aralik“dan sonra ise Tekrar „666“ çekilmeye başlanır, taaki “21 Haziran” a kadar.

#########################

"Müminlerin göğüsleri, kalpleri hayırlı güzel işler sebebiyle kaynar, coşar. Fâcir kimselerin göğüsleri de kötü işler yüzünden coşar. Allahü teâlâ sizin kalbinizden geçenlere, niyetlerinize bakar. Niyetlerinize dikkat ediniz ki, Allahü teâlâ size merhamet etsin."

RAŞiD'iN ZiKiR EVRADI V-PRO8.6 CIKDI

okumak isteyipde elinde olmayanlar

Burdan indirebilir

.pdf   148298856912681.pdf (Size: 2.1 MB / Downloads: 126)

YENiSi RAŞiD'iN ZiKiR EVRADI V-PRO8.9 CIKDI

okumak isteyipde elinde olmayanlar

Burdan indirebilir

.pdf   149833203328062.pdf (Size: 2.46 MB / Downloads: 120)

----oOo-----

Aciyi Belayi Kucaklamak meselesine gelince

ve 21 Hazirani geride biraktik, ve artik yavaş yavaş günlerin kisalmasi, ve erken karanlik olmasi, ve mevsimin sonbahara, ordan kişa yol almasi için, sonbahar cocuklarini ve kiş cocuklarinida kucaklamamiz lazim, o yüzden işde karanligi sonbahari kışı ve geceyi sevmek, ve belayı kucaklamak bahsi olan başımızdan geçen inşirah suresi mucizesi ile bu vaazimizi hitama erdirecegiz inşallah:

Taş ocaginda calişiyorum, ve tarikati nakşibediyedeyim, ve yaklaşik hergün hatmeyi hacegan yapiyoruz, ve hatmede ki zikirlerden birisi "elemneşrah" okunur, yani inşirah suresi, ve o siralar inşirah suresine yogunlaşdim, ve bir gün taş ocaginda calişirken, taşlari kesmek için kompresor tabancasi ile deliyoruz, tabancam bozuldu, tamirciler ile iyi degilim, bana pek iyi davranmiyorlar,o siralar beni usta işci yerine koymuyorlar, ve ne kadar istedimse, hic yeni sifir yeni tabanca(kompresor tabncasi) vermediler, ta ki o güne kadar. ve o gün işde tabancam bozuldu, dedim bu gün bittik yine, bana taka tuka bir tabanca vercekler şimdi yine ugraşip durcaz dedim, ve mevlananin o sözü aklima geldi, ölüme dügüne gider gibi gitmesi, ve hemen" elem neşrah" suresi aklima geldi, dedim "Rabbim tamirhaneye gidiyon amma, sanki mevlananin ölüme gitmesi gibi, ibrahiminin ateşe gitmesi gibi gidioyorum, başa gelen cekilir." dedim ve "elemneşrah" okudum, ve dedim "her zorulugun ardina bir kolaylik vardir, ve evet muhakkak her zorulugun ardina bir kolaylik vardir" ve bunu tekrar ede ede tamirhanenin yolunu tuttum ve bu ayetin mucizesini gördüm. yani ayeti arapca okudum ve manasini da icimden düşündüm.

فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا

Fe inne meal usri yusrân, İnne meal usri yusrâ.

ve tamirhaneye vardim Hans diye bir tamirci var, bana cikardi sıfır yeni bir tabanca verdi, sevincimden ayaklarim kıçıma deye deye sevine sevine yukari işyerime geldim, ve ilk defa sıfır yeni bir tabanca kullanmanin zevkini yaşadım, günlerce. ve bu mucizeye şükrettim, ve inşirah suresindeki bu ayetin böyle bir tılsımı olduğunu keşfettim, sen acıyı kucaklarsan acı sana, ibrahimin ateşinin güllük gülistana döndüğü gibi, hayra dönüyor velhasıl kelam. 21 hazirani gectiyseniz ve mevsim sonbahara doğru döndüyse bilinki acıyı ve belayı, karanligi kucaklama zamanina geldik demekdir.

Rabbim, cemaatimin, sevenlerimin sevdiklerimin başindaki belalari ve şerleri, inşirah suresindeki o iki ayetin sırrı ile, şerden hayra tebdil eylesin.

---oOo---

أَأَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ

''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! '

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne, Amiyn.

Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve etûbu ileyk.

--OoO--

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 26 Haziran 2016 Pazar

Original Kar © glan

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)